NGO na rzecz otwartego rynku pracy dla osób z niepełnosprawnościami
O projekcie
Projekt NGO na rzecz otwartego rynku pracy dla osób z niepełnosprawnościami jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Plus, Programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 w ramach Priorytetu FERS.04 pn. Spójność społeczna i zdrowie. Działania FERS.04.06 pn. Rozwój dialogu obywatelskiego.
Głównym celem projektu jest wzmocnienie wiedzy eksperckiej przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz przedstawicieli i członków organizacji zrzeszających przedsiębiorców w zakresie niezbędnym do efektywnego udziału w procesie stanowienia prawa w Polsce.
Projekt jest odpowiedzą na cel szczegółowy EFS+, tj. wsparcie uczenia się przez całe życie, w szczególności elastycznych możliwości podnoszenia i zmiany kwalifikacji dla wszystkich.
Aby instytucje otwartego rynku pracy mogły włączyć się w proces monitorowania prawa zakresie rynku pracy i zatrudnienia osób z niepełnosprawnościami oraz kreowanie i monitorowanie rozwiązań prawnych i programów/strategii politycznych kluczowych dla aktywizacji zawodowej OzN, upowszechniania wiedzy o rzeczywistych możliwościach OzN (zwłaszcza z wyższym wykształceniem, znajomością jeżyków obcych, itp.) oraz o zasadach i metodach zapewniania dostępności niezbędne jest dostarczenie im specjalistycznej wiedzy z zakresu dostępności, potrzeb osób z niepełnosprawnościami, rynku pracy OzN oraz kompetencji kreowania i monitorowanie prawa.
W ramach projektu zrealizowane zostaną 2 zadania główne składające się z działań ukierunkowanych na wzrost kompetencji uczestników projektu:
Zadanie 1 Realizacja procesu rozwojowego podnoszącego kompetencje z zakresu monitorowania i stosowania prawa:
– etap 1 szkolenia i konsultacje;
– etap 2 wsparcie specjalistyczne.
Zadanie 2 Opracowywanie ekspertyz związanych z rynkiem pracy oraz jakością kształcenia osób z niepełnosprawnościami.
Grupa docelowa
W ramach projektu zostanie objętych wsparciem 168 przedstawicieli:
– organizacji pozarządowych prowadzący działania w zakresie edukacji i kształcenia, aktywizacji zawodowej i kreowania rynku pracy oraz wsparcia osób z niepełnosprawnością lub w zakresie monitorowania przepisów prawa dot. OzN;
– organizacji otwartego rynku pracy będącymi organizacjami pozarządowymi działającymi w obszarze rynku pracy.
Kluczowe wskaźniki
Wsparciem zostanie objętych łącznie 168 przedstawicieli NGO prowadzących działania w zakresie edukacji i kształcenia, aktywizacji zawodowej i kreowania rynku pracy oraz wsparcia osób z niepełnosprawnością lub w zakresie monitorowania przepisów prawa dot. OzN oraz przedstawicieli i członków organizacji otwartego rynku pracy.
Finansowanie
Wartość projektu (całkowity koszt projektu): 1 279 454,40 PLN
Wysokość wkładu Funduszy Europejskich: 1 241 070,77 PLN
Data rozpoczęcia realizacji projektu: 2024-10-01
Data zakończenia realizacji projektu: 2026-09-30
#FunduszeUE
#FunduszeEuropejskie