Dołącz do społeczności studentów – Centrum Wsparcia Edukacyjno-Zawodowego
Studiuj na 100%
Centrum Wsparcia Edukacyjno-Zawodowego – w skrócie CWEZ, istnieje po to, żeby podać Ci pomocną dłoń w przeskoczeniu ze szkoły średniej na studia. To trudny moment dla wielu osób – pełen zmian, niepewności i wkraczania w samodzielność. Dodatkowo potrzeby związane z niepełnosprawnością, mogą przytłaczać i przywoływać wiele pytań w głowie. Nie chcemy, żebyś szukał odpowiedzi sam/a, dlatego jesteśmy dla Ciebie. CWEZ to miejsce, w którym pomożemy Ci z formalnościami, wyborem kierunku studiów, znalezieniem akademika, a także włączymy Cię w społeczność studencką poprzez nasze wydarzenia, spotkania i imprezy.
To jak? Dołączysz?
Co otrzymasz w projekcie CWEZ?
- Bezpłatne wyjścia kulturalne i rozrywkowe z ekipą ludzi podobnych do Ciebie.
- Społeczność studentów z całej Polski, z podobnymi wyzwaniami, co Ty.
- Wyjazdy szkoleniowe – minimum 2 razy w roku (Ty decydujesz, czy chcesz jechać, nie zmuszamy :)).
- Wsparcie psychologiczne.
- Wsparcie doradcy zawodowego, z którym odnajdziesz swoje mocne strony zainteresowania i zaplanujesz swoją ścieżkę edukacji i rozwoju zawodowego.
Wiemy, że moment kończenia szkoły średniej może zaważyć na całym Twoim przyszłym życiu zawodowym. Dlatego nie chcemy zostawiać Cię z tym sam na sam. Zaczniemy od pomocy w odnalezieniu się w nowym środowisku. Jest to szczególnie ważne dla tych z Was, którzy uczyli się wcześniej indywidualnie lub w ośrodkach szkolno-wychowawczych. Chcemy, abyście nie tylko byli bardziej samodzielni, ale także abyście czuli się pewni siebie, swojej sprawczości i wartości. Wasza zaradność wpłynie nie tylko pozytywnie na edukację oraz odnalezienie się w grupie, ale finalnie także na ścieżkę zawodową. Na tym etapie życia wiele rzeczy ma znaczenie – dlatego też wsparcie w CWEZ jest tak kompleksowe.
Dbamy o młodych na każdym z etapów. Najpierw, abyście wybrali dobrze kierunek studiów. Dobrze dla siebie, a nie dla mamy czy kogoś innego. Potem wspieramy Was już jako studentów, żeby studia były przyjemnością i prawdziwym rozwojem. Następnie jako absolwentów, abyście mogli znaleźć satysfakcjonującą pracę, a przy tym czuli się dobrze psychicznie. W każdym z tych momentów dbamy o pomoc psychologiczną, pomagamy nawiązywać znajomości i rozwijać się w grupie.
Wasze życiowe „plecaki” wyposażamy w wiedzę, umiejętności i kompetencje społeczne, abyście z takim ekwipunkiem mogli samodzielnie kontynuować naukę, w tym na studiach wyższych. Nie chcemy, abyście zdobywali wiedzę nieprzydatną Wam w przyszłej pracy.
Wszystkie formy wsparcia, z których możesz skorzystać w projekcie:
- warsztaty interpersonalne,
- treningi aktywności społecznej (wydarzenia kulturalne, na które chodzimy wspólnie),
- wsparcie coachingowe/psychologiczne (także po angielsku i w języku migowym),
- indywidualne poradnictwo zawodowe,
- wsparcie w załatwianiu formalności,
- orientacja przestrzenna,
- adaptacja materiałów dydaktycznych (w pełni realizowana przez Centrum Adaptacji),
- szkolenia komputerowe dla osób z niepełnosprawnością wzroku (prowadzone przez specjalistów z Centrum Adaptacji),
- porady.
Do kogo skierowany jest projekt?
Projekt jest skierowany dla osób z całej Polski, w wieku od 16 do 35 roku życia z aktualnym orzeczeniem o niepełnosprawności.
Przede wszystkim dla osób, które myślą o studiowaniu, są już kandydatami, studentami lub absolwentami. Skorzystać mogą osoby z każdym stopniem niepełnosprawności, nawet lekkim – jest to jeden z nielicznych projektów PFRON-u, w którym (w ograniczonej liczbie) mogą brać udział osoby z każdym stopniem niepełnosprawności.
Jak skorzystać?
- Pierwsze spotkanie może się odbyć na różne sposoby: osobiście, przez telefon lub mailowo.
- Opowiadamy Ci o projekcie, o tym, z czego możesz skorzystać i co mogłoby Ci się przydać na danym etapie życia. Jeśli decydujesz się wziąć udział, jesteś w odpowiednim wieku i masz aktualne orzeczenie, potrzebujemy jego skan lub ksero.
- Następnie otrzymujesz od nas dokumenty – osobiście lub drogą pocztową. Bierzemy ludzi z CAŁEJ Polski, nie musi to być Wrocław.
- Po prawidłowym wypełnieniu dokumentów od nas, zostaniesz dodany/-a do grupy na Facebooku.
- Tam znajdziesz na bieżąco informacje o wyjazdach, wydarzeniach kulturalnych, spotkaniach i warsztatach.
- Jeśli będziesz potrzebować pomocy indywidualnej, jakim może być wsparcie psychologiczne lub doradztwo zawodowe, to po prostu o tym powiedz, a my skontaktujemy Cię z osobami, które udzielają tego wsparcia.
- 3506Już tyle osób odkryło CWEZ
- 26Tyle wyjazdów organizujemy w ciągu roku!
- 54 670Tyle godzin warsztatów zrealizowaliśmy
- 2540Tyle wydarzeń zorganizowaliśmy od początku projektu
CWEZ to projekt, który realizujemy od 6 lat!
Projekt nieustannie się rozwija, zmienia i dostosowuje do osób, które w nim uczestniczą. Odpowiadamy na potrzeby warsztatowe, wyjazdowe i społeczne. W czasie pandemii realizowaliśmy wydarzenia i wsparcie zdalne, oferujemy wsparcie prowadzone w języku migowym i języku angielskim.
Poznaliśmy w CWEZ-ie już naprawdę sporo osób i jesteśmy otwarci na to, czego potrzebujesz 🙂
Wpadnij do CWEZ 🙂
Zespół
- Destina KuliśLiderka Centrum Wsparcia Edukacyjno-Zawodowego i zespołu DżampZadzwoń na numer +48 518 294 415 Kliknij aby wysłać email na adres d.kulis@tnm.org.pl
- Małgorzata JankowskaKoordynatorka Rekrutacji Uczestników WsparciaZadzwoń na numer +48 789 177 861 Kliknij aby wysłać email na adres m.jankowska@tnm.org.pl
- Karolina Wojda
- Alina Ostrowska
- Robert Jaworski
Zgłoś się do nas
Biuro projektu
ul. Grabiszyńska 163, lok 210-215
53-439 Wrocław
+48 518 294 415
d.kulis@tnm.org.pl