Zyskaj wsparcie Asystenta Osobistego – projekty asystenckie
Czym jest asystencja osobista?
Asystencja osobista to kluczowe wsparcie dla osób z niepełnosprawnościami, które umożliwia im niezależne życie i wyrównuje szanse w codziennym funkcjonowaniu. Zgodnie z Konwencją ONZ o prawach osób niepełnosprawnych, to osoba korzystająca z tej usługi sama określa swoje potrzeby, wybiera sposób ich realizacji oraz decyduje, kto będzie jej asystentem lub asystentką.
Asystent osobisty pomaga w czynnościach, które osoba z niepełnosprawnością może mieć trudności wykonywać na równi z innymi. Jeśli dana osoba nie jest w stanie podjąć decyzji samodzielnie, może liczyć na wsparcie bliskiej osoby.
Przykłady wsparcia asystenta osobistego:
- Pomoc w codziennych czynnościach, takich jak mycie się, spożywanie posiłków czy zakupy.
- Pomoc w przemieszczaniu się, komunikowaniu z otoczeniem i realizacji zadań związanych z nauką czy pracą.
- Wsparcie w aktywnym spędzaniu wolnego czasu, np. w spacerach, wycieczkach czy wydarzeniach kulturalnych.
Kto może skorzystać z projektu?
Opinie uczestników
-
“Pomoc drugiemu człowiekowi i jego dobro są naczelnymi wartościami mojej pracy. Dzięki projektowi „Studiuję niezależnie” mogłem się zrealizować, oraz zdobywać doświadczenie które zaprocentuje w przyszłości.”
-
“Codzienne, organizowane we własnym zakresie dojazdy na zajęcia zabierały mi mnóstwo czasu i energii, przez co nie mogłam w odpowiednim stopniu skupić się na uczestnictwie w zajęciach. Od kiedy został mi przydzielony asystent, moje wyniki edukacyjne znacznie się poprawiły, a studiowanie stało się czystą przyjemnością.”
-
“Dzięki asystentowi mogłem dużo aktywniej uczestniczyć w życiu studenckim.”
Jakie wsparcie oferujemy?
- Pomoc asystenta w codziennych czynnościach: samoobsługowych, domowych, komunikacyjnych, urzędowych, edukacyjnych, zawodowych i rekreacyjnych.
- Wsparcie psychologiczne: bezpłatne konsultacje z psychologiem, który pomoże Ci rozwiązać bieżące problemy, zidentyfikować potrzeby oraz zaplanować ich realizację.
- Wsparcie coachingowe: pomoc w planowaniu kariery zawodowej, zarządzaniu finansami czy zdrowiem.
- Działania usamodzielniające: wsparcie w znalezieniu mieszkania, organizacji transportu, treningi w samodzielnym poruszaniu się, planowaniu dnia codziennego, a także szkolenia z obsługi nowoczesnych technologii.
Jak zostać asystentem osobistym?
Asystentem osobistym może zostać osoba dorosła, która posiada odpowiednie kwalifikacje lub doświadczenie w pracy z osobami z niepełnosprawnościami. Każda kandydatura jest dodatkowo oceniana przez psychologa, aby zapewnić wysoką jakość usług.
Jak finansujemy nasze projekty?
Nasze usługi asystenckie realizujemy dzięki wsparciu ze środków PFRON oraz Funduszu Solidarnościowego w ramach dwóch projektów:
- „Studiuję niezależnie” – okres realizacji: 1 kwietnia 2024 – 31 marca 2025.
- „Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnością” – edycja 2024, realizowana w okresie 1 stycznia 2024 – 31 grudnia 2024.
Zespół
-
Katarzyna SzymczakLiderka zespołu asystenckiego, asystentka osobista osoby z niepełnosprawnościąZadzwoń na numer +48 506 958 929Kliknij aby wysłać email na adres k.szymczak@tnm.org.pl
-
Piotr WołcerzSpecjalista ds. planowania i monitorowania wsparcia, asystent osobisty osoby z niepełnosprawnościąZadzwoń na numer +48 573 459 710Kliknij aby wysłać email na adres asystent@tnm.org.pl
-
Laura BiałeckaSpecjalistka ds. komunikacji i monitorowania wsparciaZadzwoń na numer +48 502 969 284Kliknij aby wysłać email na adres asystent@tnm.org.pl
-
Marta GłowackaSpecjalistka ds. komunikacji i monitorowania wsparciaZadzwoń na numer +48 518 294 345Kliknij aby wysłać email na adres asystent@tnm.org.pl
-
Asystenci osobiściZatrudniamy aż 60 asystentów, którzy wspierają uczestników projektów.
Kontakt
Masz pytania? Chcesz dołączyć do projektu?
Napisz do nas:
asystent@tnm.org.pl
lub zadzwoń:
+48 506 958 929
+71 734 57 73